Vážení návštěvníci stránek, 

22. května 2016 se bude konat již 5. ročník akce s názvem Vyšehradský voříšek. 

Jak to vlastně celé začalo a proč? Je to prosté a jednoduché. Jsem žena milující všechny živé tvory a také ošetřovatelka zvířat s dlouholetou praxí. Vím s jakými problémy se potýkají útulky v této republice a chtěla jsem jim v jejich těžké práci nějak pomoci a také vytvořit prostor, kde by se mohli sejít voříšci, vlastně z celé republiky, a užít si spolu príma den :-) A tak vznikl nápad uspořádat tuto akci. Se svými přáteli, a s velkou podporou Martiny Dimmerové, pořadatelky festivalu Vyšehraní, jsme vytvořili trochu "sranda" akci "Vyšehradský voříšek". Jak se akce rozrůstala, začala mi také hodně pomáhat skvělá fotografka a grafička Kristýna Svobodová. Postupem času se také pokoušíme šířit osvětu ohledně nelegálního množení psů.

Sama mám doma dva křížence a vím, jak dokážou být různí voříšci krásní a není mnoho míst, kde by svůj půvab mohli předvést. A tak nějak vznikl "Vyšehradský voříšek". 

Snad nic na světě se nemůže vyrovnat pohledu do oddaných očí psího kamaráda. A tito naši kamarádi, kteří sice nemají žádný honosný rodokmen, však často mají jedinečnou duši a povahu. Navíc jsou velmi často krásní a mají i jistou eleganci vepsanou do svých genů. Každý je jedinečný a každý je unikát. A přesvědčit se o tom můžete právě u nás na Vyšehradském voříškovi. 

 Za pořadatele Lenka Svobodová

Odkazy

Galerie